BUFORY I PODGRZEWACZE

Optymalne
wykorzystanie energii

Pojemniki pełnią istotną rolę w efektywnym wykorzystaniu energii generowanej przez pompy ciepła. Dodatkowo, gwarantują optymalne działanie pomp ciepła oraz wydłużają ich trwałość. Zachowanie odpowiedniej higieny wody pitnej odgrywa kluczową rolę w produkcji ciepłej wody użytkowej. Oferta zasobników i akcesoriów firmy OCHSNER umożliwia dopasowanie pompy ciepła do optymalnego pojemnika dostępnego w asortymencie firmy OCHSNER. Wszystkie rozwiązania techniczne podlegają kontrolom fabrycznym i są idealnie dostosowane do siebie.

Typoszereg

Zobacz dostępne modele

Sprawdź

Dopełnienie Twojego systemu

Rozszerz swój układ o dodatkowe urządzenia

Poznaj Unifresh

Wiele możliwości

Sprawdź

Zasobniki buforowe do pomp ciepła oraz zasobniki CWU do pomp ciepła odgrywają istotną rolę w efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Pojemne zbiorniki umożliwiają akumulację ciepła w przypadku nadwyżki energii elektrycznej, na przykład w słoneczne dni. Nagromadzone ciepło można następnie wykorzystać w późniejszych okresach, na przykład w nocy lub w przypadku zachmurzenia. Obecnie już opłaca się zainwestować w takie rozwiązania, aby zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej generowanej w instalacji fotowoltaicznej. W przyszłości, dzięki systemom SmartGrid oraz planowanym inteligentnym sieciom elektrycznym, gospodarstwa domowe będą miały jeszcze lepszą możliwość wykorzystania i gromadzenia energii elektrycznej.

Speicher_Pufferspeicher-PU-300l-removebg-preview
ZASOBNIKI BUFOROWE

Zbiorniki niskostratne

Zasobniki buforowe do pomp ciepła, nazywane również magazynami energii, pobierają ciepło, gromadzą je niskostratnie i utrzymują z przeznaczeniem do użytkowania w systemie grzewczym. Zapewniają one równomierne zaopatrzenie w ciepło i wydłużają żywotność sprężarki pompy ciepła, ponieważ znacznie ograniczają cykle włączania. Dzięki temu możliwe jest również ładowanie zasobnika z różnych źródeł ciepła w systemach biwalentnych lub multiwalentnych.

PODGRZEWACZ CWU

Pozaj Unifresh®

Podgrzewacz świeżej ciepłej wody OCHSNER Unifresh® łączy w sobie funkcję zasobnika buforowego i ogrzewacza świeżej wody. Może on być użytkowany tylko jako podgrzewacz CWU lub jako stacja cieplna i zasobnik buforowy do ogrzewania. Załadunek możliwy jest z pompy ciepła oraz z systemu biwalentnego, np. z pompy ciepła i kotła grzewczego.

OCH-Unifresh800
OCH-SP300_1-removebg-preview
ZASOBNIK CWU

Higiena
i ekonomiczność

Zasobniki CWU do pomp ciepła stanowią sensowne uzupełnienie pompy ciepła do ogrzewania, której zadaniem jest również zaopatrywanie w ciepłą wodę użytkową. Podgrzana ciepła woda użytkowa jest magazynowana w zewnętrznym zasobniku, niezależnie od systemu grzewczego lub zasobnika buforowego ogrzewania. Zasobniki CWU OCHSNER spełniają wymagania związane z bezpieczeństwem wody pitnej i ochroną przed legionellą. Odpowiedni sterownik ogrzewania firmy OCHSNER jest odpowiedzialny za priorytetowe zaopatrywanie zasobnika w ciepłą wodę użytkową.

ODKRYJ WIĘCEJ

Produkty powiązane

Pompy ciepła firmy OCHSNER znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz użyteczności publicznej. Na podstawie analizy różnych czynników, w tym charakteru budynku, jego konstrukcji i lokalizacji oraz liczby przeprowadzanych w nim cykli ogrzewania i/lub chłodzenia, wybieramy najbardziej optymalne rozwiązanie. Odpowiednie dobranie systemu grzewczego jest kluczem do jego efektywności. Dowiedz się więcej i odkryj dla siebie nowe możliwości.

Nie warto zwlekać

Odkryj swoje możliwości