POZNAJ SERIĘ TERRA

Okiełznaj OZE
i odkryj nowe możliwości

Gruntowe pompy ciepła solanka-woda OCHSNER pozwalają na wszystkie sposoby wykorzystać niewyczerpane źródło ciepła, jakim jest grunt, z bardzo wysoką efektywnością do ogrzewania i produkcji CWU. Niektóre modele mogą działać również w trybie chłodzenia aktywnego i pasywnego. Urządzenia solanka-woda Ochsner czerpią ciepło z gruntu na trzy sposoby: ułożonymi poziomo w ziemi kolektorami płaskimi, kolektorami spiralnymi lub pionowo umieszczonymi sondami gruntowymi.

Typoszereg

Zobacz dostępne modele

Sprawdź

Idealne
do CWU

Wysokowydajne źródło ciepła

Dopasuj swój model

Krótka charakterystyka

Sprawdź

W kolektorach SYSTEMU TERRA BRINE firmy OCHSNER jako nośnik ciepła płynie mieszanina wody i płynu niezamarzającego, która odbiera ciepło i przekazuje je do pompy ciepła. W tym celu firma OCHSNER stawia na energooszczędne pompy obiegowe o wysokiej sprawności. Odpowiednio duże parowniki gwarantują minimalne straty na transferze czynnika chłodniczego. Aby zagwarantować trwałość i długi okres eksploatacji, standardowo stosuje się płytowe wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Elastyczne rozwiązania

Seria urządzenia Wydajność Temperatura zasilania Chłodzenie EEI
TERRA 8 6-8kW 65 Pasywne A+++
TERRA 11 8-11kW 65 Pasywne A+++
TERRA 14 11-14kW 65 Pasywne A+++
TERRA 18 14-18kW 65 Pasywne A+++
TERRA 27 18-27kW 65 Pasywne A+++
TERRA 40 34-40kW 65 Aktywne/Pasywne A+++
TERRA 76 64-78kW 65 Aktywne/Pasywne A++

Pompy ciepła serii Terra występują w wielu wariantach, odpowiednich do rozmaitych zastosowań, dlatego każdy model serii ma swój optymalny zakres pracy, a ich parametry zostały starannie dobrane do konkretnych potrzeb. W praktyce więc możemy wybrać urządzenie, które będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjał instalacji, a jednocześnie będzie pracowało optymalnie i gwarantowało najwyższą wydajność. Wieloletnie doświadczenie, kunszt inżynieryjny i nowoczesna konstrukcja parownika powodują, że urządzenia serii Terra są gwarancją jakości i niezawodności.

ODKRYJ WIĘCEJ

Produkty powiązane

Gruntowe pompy ciepła firmy OCHSNER od dziesięcioleci sprawdzają się w pozyskiwaniu ciepła z ziemi do przyjaznego dla środowiska i efektywnego ogrzewania budynków. Ponieważ to źródło energii charakteryzuje się bardzo niewielkimi zmianami temperatury w ciągu roku, gruntowe pompy ciepła firmy OCHSNER stale uzyskują doskonałe parametry pracy.

Nie warto zwlekać

Odkryj swoje możliwości