Ekologiczne urządzenia grzewcze

Zielona energia to nie chwilowa moda, która została wykreowana w agencjach reklamowych. To odpowiedzialna decyzja, od której zależy nasza wspólna przyszłość.

Urządzenia naszego partnera OSCHNER wykorzystują energię pochodzącej ze środowiska naturalnego w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym i przyszłym globalnym problemom energetycznym. Celem jest aktywne wspieranie procesu odchodzenia od paliw kopalnych poprzez projektowanie każdego generatora ciepła lub systemu grzewczego w taki sposób, aby spełniał normy środowiskowe.

NASZE URZĄDZENIA

Moc na miarę

Pompy ciepła producenta OCHSNER mogą być wykorzystywane do ogrzewania i produkcji CWU, jak również, w zależności od projektu, do chłodzenia powierzchni użytkowej.

Seria
powietrze-woda

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Seria
solanka-woda

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Seria
woda-woda

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Seria
CWU

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Marka Ochsner to 150-letnia korporacja, która od początku swojego istnienia aż po dzień dzisiejszy całkowicie skoncentrowała się i rozwinęła na pompach ciepła. Przemysł 4.0 nadal stanowi centralny punkt postępu technologicznego i rozwiązań odpowiedzialnych społecznie. Przez cały cykl życia produktu organizacja utrzymuje niezawodną i otwartą strategię produkcyjną. Pompy ciepła Ochsner są nie tylko przyjazne dla środowiska w eksploatacji, ale mają również niski „ślad węglowy” w zakresie produkcji i wpływu na środowisko.

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Pompy typu powietrze-woda

Powietrzna pompa ciepła, co nie będzie zaskoczeniem, jest dziś najczęściej stosowaną metodą ogrzewania budynkówIlość dostępnej energii przy wykorzystaniu powietrza jest praktycznie nieograniczona. Dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej efektywności, pompy ciepła firmy OCHSNER sprawdzają się zarówno w nowych energooszczędnych budynkach jak i w obiektach modernizowanych i odnawianych. Powietrzne pompy ciepła firmy OCHSNER mogą być wykorzystywane do ogrzewania, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia, w zależności od oczekiwań odbiorcy.

SOLANKOWE POMPY CIEPŁA

Pompy typu solanka-woda

Gruntowe pompy ciepła firmy OCHSNER od dziesięcioleci sprawdzają się w pozyskiwaniu ciepła z ziemi do przyjaznego dla środowiska i efektywnego ogrzewania budynków. Ponieważ to źródło energii charakteryzuje się bardzo niewielkimi zmianami temperatury w ciągu roku, gruntowe pompy ciepła firmy OCHSNER stale uzyskują doskonałe parametry pracy.

Kompaktowa inwerterowa
1,5-7kW

Elastyczne urządzenia wysokiej mocy 

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA

Pompy typu
woda-woda

Wszędzie tam, gdzie wody gruntowe są dostępne i można je wykorzystać zgodnie z przepisami prawa wodnego, pompy ciepła do wód gruntowych firmy OCHSNER stanowią atrakcyjną i bardzo opłacalną opcję ogrzewania budynków i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Technologia wymienników ciepła zastosowana w pompach ciepła woda/woda firmy OCHSNER dla wód gruntowych jest niezwykle niezawodna i osiąga optymalne wartości wydajności.

Woda gruntowa jest pobierana ze studni zasilającej i kierowana do pompy ciepła. Wymiennik ciepła przekazuje energię do czynnika chłodniczego, który lekko schładza wodę gruntową.

Wymiennik ciepła przekazuje energię do czynnika chłodniczego, który lekko schładza wody gruntowe. Systemy firmy OCHSNER gwarantują, że cała woda jest następnie oddawana przez studnię zwrotną w stanie czystym, zgodnie z wymogami prawa.

Oba odwierty: studnia zasilająca i kolektor kanalizacyjny lub studnia zwrotna, muszą znajdować się w odpowiedniej odległości od siebie, aby zapewnić, że cieplejszy strumień i schłodzony powrót nie będą się mieszać. Rura powrotna musi zawsze leżeć za punktem czerpalnym, zgodnie z kierunkiem przepływu wód gruntowych.

CIEPŁA WODA UŻYTKOWA

Pompy typu CWU

Do wytwarzania ciepłej wody użytkowej niezależnej od systemu grzewczego firma OCHSNER oferuje szeroki wybór pomp ciepła. Powietrze z pomieszczeń pomocniczych, takich jak piwnica, magazyn czy suszarnia bielizny, jest wykorzystywane przez pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej lub ciepłej wody do innych celów. Ze względu na ogólnie stałe temperatury w tych miejscach, pompy ciepła CWU firmy OCHSNER działają niezwykle dobrze i niezawodnie, podgrzewając wodę do temperatury 65°C.

Nie warto zwlekać

Odkryj swoje możliwości